Jakie są style aesthetic? Stylizacje na każdą okazję.

image

Moda ewoluuje i choć często powraca, to nieustannie odkrywa przed nami nowe możliwości. Jedną z takich nowych przestrzeni jest styl aesthetic. Podstawą tego nowego ruchu jest estetyka. Najważniejsza jest zaś natura piękno, sztuka i zamiłowanie do wszystkiego, co piękne.

Styl aesthetic - co to jest?

Na czym zakłada się styl aesthetic? Co to jest? Styl ten wyłonił się z ruchu Tumblr, w którym użytkownicy zaczęli mieszać style grunge, gotycki i sportowy dopasowując je do estetyki lat 80-tych i 90-tych. Główna różnica między aesthetic a vintage polega na tym, że ta pierwsza jest próbą połączenia obecnego stylu z przedmiotami z innych dekad, aby stworzyć nowy, inny styl. W tym ostatnim chcesz po prostu odtworzyć określony styl, typowy dla określonej dekady. Istnieje jednocześnie wiele odmian, jakie ma styl aesthetic. Co to znaczy w sensie praktycznym?

Jakie są style aesthetic – kierunki stylu

Istnieją różnice w obrębie stylu aesthetic. Są jednak pewne elementy, które są wspólne dla wszystkich. Poznaj je, jeśli chcesz wprowadzić ten styl do swojej garderoby.

  • Modne jest wszystko, co jest niezgodne z rzeczywistym typowym stylem i postawą.
  • Wyszukiwanie elementów, które są unikalne ze sklepów ze starociami lub małych firm.
  • Stosowanie stylu do każdego aspektu życia, od stylu po postawę;

Styl aesthetic nie dopuszcza:

  • Wybierania ubrań popularnych marek.
  • Tworzenie stylizacji pozbawionych osobowości: najważniejszą rzeczą w tym stylu jest charakter. Jeśli po prostu kopiujesz to, co robią inni, nie biorąc pod uwagę twoich upodobań, to nie ma to nic wspólnego z aesthetic.
  • Ubieranie się w myślę zasad stylu tylko dlatego, że jest modne: jeśli nie jest to robione z intencją i zgodnie z własną osobowością.

Jakie są style aesthetic? Rodzaje stylu? W ramach ruchu istnieją różne style podrzędne:

  • Styl Art. Hoe. Trend Art Hoe opiera się na zamiłowaniu do sztuki, połączeniu z naturą, malarstwem i kwiatami. Art Hoe celebruje różnorodność i jest idealny dla miłośników sztuki i kreatywności. Art Hoe łączy podstawowe kolory z bardziej intensywnymi odcieniami. Nadruki tie-dye to jeden z ulubionych wzorów tego trendu. Inne elementy ubioru kojarzone z trendem Art Hoe to adidasy i rajstopy kolarskie. Nasza propozycja stylizacji Art Hoe obejmowałaby bluzę tie-dye z nadrukiem gwiazdy, noszoną z czarnymi szortami i tenisówkami.
  • Aesthetic vintage. Ten styl odzwierciedla miłość do minionych czasóo szczególnie od lat 70-tych do 90-tych. Kluczowe elementy to spodnie typu boyfriend, dżinsowe spódnice, golfy i T-shirty z napisami. W stylu tym będzie np. T-shirt z napisem (im większy, tym lepiej, żeby inni mogli go przeczytać!), Dżinsy typu boyfriend w średnim spraniu, czarna torebka z krótką rączką lub w stylu bagietki i conversy.
  • Styl indie. Niezależna estetyka polega na indywidualności i niezależności. Najczęstszym kolorem używanym w stylu indie circles jest brąz, od najjaśniejszych odcieni, takich jak beż, po najciemniejsze, takie jak toffi. Te odcienie są często uzupełniane innymi kolorami, takimi jak czarny. Bomberki, spodnie z wysokim stanem i luźne oraz zamszowe i dżinsowe tkaniny to must have, jeśli kochasz ten styl.

Jakie są style aesthetic, które cieszą się mniejszą popularnością? To przede wszystkim

Stwórz niezależny styl z dwoma podstawowymi elementami: czarnym topem i parą dżinsów z aesthetic styl grunge. To nieco mroczniejszy i bardziej awangardowy styl, którego korzenie sięgają lat 90. Kraciaste nadruki, kabaretki, łańcuszki i botki w militarnym stylu to jedne z najpopularniejszych elementów garderoby noszonych przez miłośniczki tego trendu. Jeśli chodzi o kolory, chłodne odcienie, takie jak szarości i biele, są niezbędne do uzyskania prawdziwego stylu grunge.

Osobną kwestią jest aesthetic przestrzeni. Przestrzeń, gwiazdy i ich tajemnice rządzą w tych stylizacjach. Bardzo typowe są nadruki i rysunki konstelacji, koszulki NASA błyszczące ubrania, takie jak satyna, metaliczne odcienie i akcesoria ze złotymi detalami.

Styl aesthetic damski

Styl aesthetic – ubrania które musisz mieć

W co warto wyposażyć szafę, jeśli chodzi o styl aesthetic? Ubrania, które są ci niezbędne to modele o prostych liniach w białej lub czarnej kolorystyce. Warto też wyposażyć się w koszule w kratę, t-shirty i bluzy oversize, inspirowane bielizną koszulki na ramiączkach i krótkie topy typu bandeau to absolutny must have. Co jeszcze przewiduje styl aesthetic? Ubrania mogą być znoszone. W szafie nie może zabraknąć joggersów, spódnic w kratę, spodni z szerokimi nogawkami i motocyklowych detali.

Jak być aesthetic – przykłady celebrytów

Jeśli nie wiesz jak być aesthetic, to zwróć uwagę na stylizacje znanych celebrytów. Na przykład Olivia Rodrigo, mimo młodego wieku, stara się łączyć styl mainstreamowy z klimatem retro typowym dla lat 00. Innym przykładem jak być aesthetic jest Florence Welch, która wygląda jak żywcem wyjęta z lat 70., ale praktykuje nowoczesny styl, który sprawia, że wygląda tak nowocześnie i modnie, że jej stylu nie można po prostu określić jako vintage.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz