Dodatki do garnituru – męskie stylizacje

image

Garnitur to bardzo ważny element męskiej garderoby. Panowie, którzy chcą stworzyć nienaganny, stylowy look muszą nie tylko wybrać odpowiedni garnitur, ale także pasujące do niego dodatki. Pasek do garnituru należy do podstawowych akcesoriów, podobnie jak spinki do garnituru. Do dodatków, które obecnie wykorzystywane są przez mężczyzn nie tylko do stworzenia formalnych outfitów jest także poszetka do garnituru.

Pasek do garnituru: jaki wybrać?

Pasek należy do dodatków, o których zakładając garnitur panowie nie mogą zapomnieć. Pasek do garnituru na ogół wykonany jest z prawdziwej skóry. Obecnie w sprzedaży dostępne są także paski wykonane z ekologicznej skóry. Dostępne obecnie paski męskie można kupić w różnych wariantach kolorystycznych. Pasek do garnituru powinien być czarny ewentualnie brązowy. Przy stylizacjach na oficjalne okazje kolor paska powinien być taki sam jak kolor butów. Zgranie ze sobą brązowego paska i butów może okazać się bardzo trudne. Warto więc wybrać w takiej sytuacji pasek, który kolor jest możliwie, jak najbardziej zbliżony do koloru obuwia. Klamra w pasku, który będzie noszony do garnituru powinna być oczywiście bardzo prosta. Klasyczne, prostokątne klamry występują w dwóch kolorach: srebrnym i złotym. Odcień klamry powinien pasować do innych metalowych dodatków, czyli do spinek do mankietów i koperty zegarka. Panowie, którzy kupują pasek do garnituru, muszą dobrać jego odpowiedni rozmiar. Zwisająca końcówka paska wygląda mało estetycznie, a to oznacza, że pasek do garnituru nie może być za długi.

Jaka męska biżuteria do garnituru?

Garnitur jest synonimem elegancji. Doborowi biżuterii do niego panowie powinni poświęcić trochę czasu. Męska biżuteria do garnituru występuje w dość ograniczonym zakresie. Klasyczna biżuteria do garnituru to spinki do mankietów. Spinki do garnituru mogą być wykonane z bardzo różnych materiałów. Bardzo stylowo prezentują się spinki do garnituru, które zostały wykonane ze szlachetnych metali: złota albo srebra. Dzisiaj do ich wykonania wykorzystuje się też inne metale. Bardzo popularne są między spinki wykonane ze stali chirurgicznej. Spinki te mogą być w kolorze srebrnym, mogą też być pokryte bardzo cienką warstwą złota. Wykonane ze stali chirurgicznej spinki prezentują się równie efektownie, jak te złote i srebrne. Są od nich jednak o wiele tańsze. Spinki do mankietów występują w wielu kształtach, mogą być ozdobione kamieniami. Te w srebrnym kolorze doskonale pasują do garniturów szarych i w różnych odcieniach błękitu. Złote świetnie wyglądają przy brązach i beżach. Biżuteria do garnituru to także zegarek. Do garnituru panowie powinny wybrać tylko zegarek na pasku. Zegarek noszony do garnituru powinien mieć prostą kopertę. Ponadto powinna ona być na tyle cienka, aby zmieściła się bez problemu pod rękawem od koszuli. Dobrze byłoby, aby kolor koperty zegarka był taki sam, co kolor spinek do mankietów.

Zegarek i biżuteria do garnituru

Czym jest poszetka i gdzie się ją nosi?

Poszetka do garnituru jest dodatkiem występującym w modzie męskiej od bardzo wielu lat. Bardzo długo była wykorzystywana przez dżentelmenów nawet w codziennych stylizacjach. Z czasem stała się dodatkiem jedynie do garniturów zakładanych na oficjalne okazje. Dzisiaj poszetka do garnituru znów powraca do łask. Na poszetkę w męskim garniturze przeznaczone jest specjalne miejsce. Nosi się ją w brustaszy. Kieszonka zwana brustaszą znajduje się po lewej stronie marynarki przy klapie. Jest przeznaczona tylko i wyłącznie na poszetkę. Nie należy do niej wkładać żadnych bukiecików czy pojedynczych kwiatków. Warto jeszcze wyjaśnić, że poszetka to niewielkich rozmiarów chusteczka, która dostępna jest w wielu kolorach. Do wszystkich garniturów szczególnie tych ciemnych, będzie pasowała biała poszetka. Z kolei poszetka w grochy, kratę, paski czy modny wzór paisley to stylowy dodatek, który ożywi każdy garnitur. Wybierając poszetkę nie należy zapominać o tym, że powinna ona pasować do pozostałych elementów garderoby. Poszetkę wykonuje się z różnych tkanin. Warto pamiętać, że poszetka oraz krawat albo mucha muszą być wykonane z innych tkanin. Poszetki jedwabne dają się bardzo łatwo formować, co oznacza, że można je składać w bardzo fantazyjne kształty. Minusem jest jednak to, że są dość śliskie i w efekcie lubią się wysuwać z brustaszy. Na pewno na swoim miejscu i to przez wiele godzin utrzyma się poszetka, która została wykonana z lnu bądź wełny. Poszetkę można składać w bardzo różny sposób. TV fold to złożenie najbardziej proste i eleganckie. Tak złożona poszetka niewiele wystaje z brustaszy.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz