Jak nosić płaszcz męski? Stylizacje z płaszczem męskim

image

Płaszcz męski od dawna jest symbolem elegancji i szyku. Jak odpowiednio dobrać płaszcz do sylwetki i które modele są trendem nadchodzącego sezonu?

Jak dobrać rozmiar płaszcza męskiego i nie pomylić się w obliczeniach?

W przeciwieństwie do wielu innych rodzajów odzieży męskiej, określenie rozmiaru płaszcza wymaga wykonania tylko jednego pomiaru – obwodu połowy klatki piersiowej. Zatem jak dobrać rozmiar płaszcza męskiego?

Należy owinąć się miarkę poziomo wzdłuż łopatek i pod pachami, a następnie podzielić wynik na pół i zaokrąglić do parzystej liczby – przykładowo, mając obwód klatki piersiowej 103 cm, należy szukać na metce rozmiaru „52”.

Jeśli nie wiesz jak dobrać rozmiar płaszcza męskiego, to musisz pamiętać, że pomiaru nie należy wykonywać „na nagim ciele”, lecz w grubym swetrze lub kurtce. W przeciwnym razie płaszcz może okazać się za mały i obcisły.

Elegancki płaszcz męski zimowy – modele i rodzaje

Rodzaje klasycznych płaszczy męskich można podzielić na trzy grupy:

  • Jednorzędowy, zapinany na 3 guziki.
  • Jednorzędowy elegancki płaszcz męski zimowy z supatą, czyli ukrytym zapięciem.
  • Dwurzędowy płaszcz zapinany na dwa rzędy guzików (w stylu militarnym).

Każdy z tych typów może mieć kieszenie poziome, ukośne lub naszywane i może być uszyty z kieszenią na piersi, lub bez niej. Najpopularniejsze są trzy modele płaszczy męskich:

  • Chesterfield – elegancki płaszcz męski zimowy jednorzędowy, bez szwów. Ma krótkie i spiczaste klapy, aksamitny kołnierz, proste naszywane kieszenie bez mankietów.
  • Trencz lub Burberry - dwurzędowy płaszcz zapinany na 6 guzików, szerokie rękawy z paskiem przy mankietach, pagony na ramionach, materiałowa klapa ochronna na piersi (chroni górny guzik, który jest wszyty prawie na ramieniu), noszony z paskiem.
  • Klasyczny (Paletot) - płaszcz dwurzędowy, zwykle zapinany na 6-8 guzików. Górne guziki są umieszczone dalej od siebie niż dolne, natomiast te najwyższe nigdy nie są zapięte. Spiczaste klapy. Szerokość pasuje ściśle do talii z paskiem, ale może być również prosta bez paska.

Płaszcz męski zimowy długi

Płaszcz męski zimowy długi – z czym go nosić?

Głównym wymaganiem jest, aby styl zakupionego płaszcza był łączony z innymi elementami garderoby:

  • Jeśli płaszcz męski zimowy długi ma być połączony z biurowym dress codem, preferowane są modele Classic lub Chesterfield. Zwolennicy stylu „bohemy” powinni przymierzyć model Polo lub Ulster.
  • Ważnymi czynnikami przy wyborze długości płaszcza są wzrost i wiek.
  • Płaszcz męski zimowy długi dobrze wygląda na wysokich mężczyznach, a także tych po 40. roku życia. W przypadku niskich mężczyzn lepiej sprawdzi się płaszcz sięgający do połowy łydki. Dla młodych panów polecane są modele skrócone.
  • Jeśli masz kilka dodatkowych kilogramów w talii, radzimy unikać modeli z paskiem, takich jak trencz, ponieważ tylko podkreślą dodatkową objętość w biodrach.

Do czego pasuje płaszcz męski zimowy krótki?

Jeśli chodzi o płaszcz krótki, to długość rękawów należy dobrać tak, aby kończyły się na środku dłoni lub u nasady kciuka. Najpopularniejsze odcienie w tym sezonie, to czerń, szarość, brąz i khaki. Jednak młodsi panowie, powinni wybierać odważniejsze kolory.

Klasyczny płaszcz męski zimowy krótki jest odpowiedni dla ludzi biznesu. Na co dzień lepsze są modele casual. Płaszcz to odzież zimowa, ale w sprzedaży dostępne są także modele półsezonowe. Wszystkie elementy garderoby, muszą być dobrane zgodnie z porą roku. Noś płaszcz męski zimowy krótki z ciepłymi spodniami, butami i czapkami. Klasyczne angielskie płaszcze najlepiej komponują się z dopasowanymi garniturami. Modele młodzieżowe pięknie prezentują się w ramach casualowych stylizacji, w których męski płaszcz często łączy się z jeansami, jasnymi bluzami itp.

Płaszcz męski zimowy wełniany – ogólne zalecenia

Nie powinieneś wybierać wszystkich ubrań i akcesoriów w tym samym kolorze co płaszcz. Wręcz przeciwnie, czarne modele najlepiej prezentują się z elementami garderoby w pastelowych kolorach. Jasne (np. szare) płaszcze świetnie komponują się z czarnymi lub granatowymi spodniami.

Płaszcz męski zimowy wełniany powinien być uzupełniony akcesoriami. To oczywiście szaliki, czapki, rękawiczki. Za pomocą akcesoriów możesz dowolnie modyfikować swoją stylizację. Czarne płaszcze są uniwersalne, dlatego można je łączyć z dodatkami w dowolnym kolorze.

To jaki płaszcz męski zimowy wełniany wybierzesz, zależy też od tego, gdzie zamierzasz go nosić. Model wełniany, elegancki szczególnie sprawdzi się w biurze, podczas spotkań biznesowych i innych oficjalnych wydarzeń. Na nieformalne spotkanie ze znajomymi, do sklepu czy na imprezę sportową lepiej założyć kurtkę puchową.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz