Obuwie biznesowe i wizytowe - eleganckie półbuty męskie

image

Eleganckie buty to podstawa biznesowych i wizytowych stylizacji męskich. I chociaż w niektórych sytuacjach można zdecydować się na bardziej swobodny i luźny look, to jednak w większości takich sytuacji najlepiej sprawdzą się półbuty męskie. Ten typ obuwia jest bardzo uniwersalny i pasujący do wielu stylizacji. Dlaczego? Otóż na rynku dostępnych jest bardzo wiele rodzajów i typów półbutów - na przykład półbuty męskie sportowe, półbuty męskie do garnituru czy najzwyklejsze półbuty męskie codzienne (które sprawdzą się zarówno do pracy, na spacer, zakupy czy wieczorne wyjście z przyjaciółmi). Jednak bez względu na to, jakie półbuty zostaną wybrane, to warto kierować się jedną zasadą - niech to będą półbuty męskie skórzane. Obuwie męskie wykonane ze skóry nie tylko charakteryzują się wysoką jakością i ponadczasową elegancją, ale też wygodą i komfortem noszenia. Jednak sam rodzaj i materiał wykonania to nie jedyne kryterium wyboru męskich półbutów. Tutaj trzeba też pamiętać o tym, aby te półbuty były w odpowiedni sposób dobrane - i to zarówno pod względem rodzaju, wyglądu czy koloru obuwia. Jak zatem dopasowywać eleganckie półbuty męskie? Oto kilka podstawowych zasad.

Półbuty męskie codzienne i wyjściowe - podstawowe rodzaje

Podstawową zasadą przy wyborze codziennych, biznesowych lub wizytowych półbutów jest postawienie na ponadczasową elegancję i wygodę. Dlatego też najlepszym wyborem są półbuty męskie skórzane, które sprawdzą się w każdej sytuacji i w każdej stylizacji. Dodatkowo obuwie wykonane z tego tworzywa jest wygodne i trwałe. A jakie są podstawowe rodzaje półbutów męskich? Tutaj trzeba wymienić:

  • oxfordy, czyli podstawowe półbuty męskie do garnituru, które charakteryzują się okrągłym noskiem, wąskim kopytem, skórzaną podeszwą, eleganckimi szwami oraz minimalną ilością;
  • zdobieńderby, czyli półbuty męskie codzienne, ale też doskonale sprawdzające się do bardziej wizytowych czy eleganckich stylizacji (od oxfordów różnią się tym, iż posiadają tak zwaną otwartą przyszwę)
  • brogsy, czyli półbuty męskie skórzane charakteryzujące się dziurkami w wierzchniej warstwy;
  • skórylotniki, czyli bardziej półbuty męskie sportowe, które są wykonane z jednego kawałka skóry i mają tylko jeden;
  • szewmonki, czyli półbuty męskie wsuwane, których cechą charakterystyczną jest zapięcie na jedną lub dwie klamry.

Pozostałe półbuty męskie, które są uznawane za mniej formalne to mokasyny i loafersy. I chociaż czasami używa się tych nazw wymiennie, to jednak nieco się one od siebie różnią. W mokasynach cechą wyróżniającą jest zupełnie płaska podeszwa (bez nawet minimalnego obcasa) oraz wyraźne przeszycia za piętą. Natomiast w loafersach podeszwa jest masywniejsza i bardziej zaznaczona, a dodatkowo obcas jest wyraźnie zaznaczony. Jednak bez względu na te różnice oba typy półbutów mają podobne zastosowanie - są to typowe półbuty męskie sportowe, które nosi się do strojów nieformalnych i casualowych. Wszystkie wyżej wymienione rodzaje półbutów sprawdzą się w męskiej szafie. Jednak trzeba tu pamiętać o odpowiednim dopasowaniu ich do okazji i stylizacji. Wtedy podkreślą look i sprawią, iż mężczyzna będzie prezentował się naprawdę dobrze.

Półbuty męskie

Półbuty męskie codzienne i eleganckie - wybór odpowiedniego koloru

Oprócz samego rodzaju półbutów męskich niezwykle ważny jest także ich kolor. W tym przypadku należy dobierać je do koloru stroju - zwłaszcza jeżeli tym strojem jest garnitur. Zatem półbuty męskie do garnituru powinny być spójne z resztą stroju. Dlatego też zestawiając takie połączenie, warto kierować się poniższymi zasadami:

  • czarny garnitur - zwłaszcza smokingowy - powinien być połączony z czarnymi lub brązowymi półbutami
  • granatowy garnitur także świetnie łączy się z dwoma kolorami półbutów: czarne półbuty męskie sprawdzą się w przypadku oficjalnych okazji (na przykład podczas spotkania biznesowego), natomiast półbuty w brązowym odcieniu doskonale uzupełnią look na mniej formalne okoliczności
  • szary garnitur (który jest dobrym wyborem na letnie przyjęcia lub spotkania) będzie dobrze wyglądał z czarnymi, brązowymi lub ciemnogranatowymi półbutami

Czarne, brązowe lub ciemnogranatowe półbuty męskie skórzane są najbardziej klasycznym dodatkiem do garnituru. Ale czasami można też sięgnąć po nieco bardziej ekstrawaganckie barwy. Takim przykładem są bordowe półbuty, które najlepiej łączą się z grafitowymi, granatowymi lub kraciastymi garniturami. I chociaż ten kolor półbutów nie jest zbyt popularny, to czasami taka odmiana warta jest uwagi. Inne kolory półbutów, które także sprawdzą się na eleganckich spotkaniach biznesowych to granat i różne odcienie szarości. Jednak także i tutaj trzeba pamiętać o spójnym połączeniu ich z wybraną stylizacją.

Półbuty męskie codzienne lub eleganckie to obowiązkowy element wyposażenia męskiej szafy. Ten typ obuwia jest bardzo uniwersalny, co sprawia, iż można je połączyć z różnymi stylizacjami. Warto stawiać na półbuty męskie skórzane, gdyż tylko takie będą trwałe, wygodne i przede wszystkim bardzo szykowne.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz