Markowe zegarki męskie – eleganckie i sportowe

image

W XXI wieku jesteśmy z każdej strony otoczeni elektronicznymi gadżetami. Dzięki nim aktualną godzinę można sprawdzić z łatwością. Wydawać by się mogło, że męski zegarek stał się niepotrzebny. Tymczasem okazuje się, że wciąż wielu jest mężczyzn, którzy nie wyobrażają sobie, że mogą wyjść z domu bez zegarka na nadgarstku. Akcesorium to występuje obecnie w różnych rodzajach i stylach. Panowie mogą zdecydować się na klasyczny zegarek męski bądź wybrać zegarek sportowy męski. Jaki będzie najbardziej odpowiedni zależy od stylu i potrzeb danego mężczyzny.

Sportowy zegarek męskie: czym się odznacza?

Z uwagi na styl oraz wygląd zegarki męskie można podzielić na:-klasyczne;-casualowe;-sportowe.

Zegarki sportowe mają kilka charakterystycznych cech, po który można je bardzo łatwo odróżnić od zegarków klasycznych i casualowych. Przede wszystkim sportowy zegarek męski posiada kopertę o dość dużej średnicy. Jest masywny i odporny na działanie bardzo wielu czynników zewnętrznych. Sportowy zegarek męski na ogół jest wodoszczelny. Wskazuje nie tylko czas, ale posiada także mnóstwo innych funkcji. Dodatkowe funkcje, które na ogół posiada sportowy zegarek męski to: tachymetr i tachograf, kompas. Często zegarki sportowe męskie wyposażone są także w stoper, pulsometr czy krokomierz. Mogą też posiadać GPS. Przeważnie też zegarki sportowe męskie mają luminescencyjne wskazówki i indeksy. Na ogół są to zegarki na paskach tekstylnych bądź wykonanych z kauczuku. Czasem można znaleźć sportowy zegarek męski na bransolecie.

Jakie charakterystyczne cechy posiada klasyczny zegarek męski?

Klasyczny zegarek męski odznacza się gustownym minimalizmem. Jego design jest naprawdę bardzo prosty. Koperta klasycznego zegarka męskiego jest znacznie cieńsza niż ma to miejsce w przypadku zegarków sportowych czy casualowych. Klasyczny zegarek męski noszony jest do stroju formalnego czy podczas spotkań biznesowych. Posiada cienką kopertę ponieważ musi bez problemu zmieścić się pod mankietem koszuli. Większość zegarków garniturowych wyposażonych jest w jasną, na ogół białą lub srebrną tarczę. Wskazówki w klasycznym zegarku męskim mogą być białe, srebrne, w kolorze złotym bądź écru. Na tarczy takiego zegarka poza wskazówkami i indeksami nie ma nic więcej.

Klasyczny zegarek męski

Rodzaje mechanizmów stosowanych w zegarkach męskich

O tym, jak bardzo wybrany klasyczny zegarek męski czy sportowy będzie żywotny oraz o tym, ile będzie kosztował w bardzo dużym stopniu decyduje mechanizm, który kryje się w kopercie. Wśród klasycznych zegarków męskich wyróżnić można czasomierze mechaniczne. Są to zegarki nakręcane ręcznie. Na ogół trzeba je nakręcać raz na dobę. Ręcznie nakręcany klasyczny zegarek męskie jest najbardziej prestiżowy. Jego wykonanie wymaga wielkiej precyzji, a to oznacza, że jego cena jest naprawdę wysoka. Bardzo często klasyczne zegarki męskie z ręcznym mechanizmem są rodzinną pamiątką przekazywaną z pokolenia na pokolenie. W sprzedaży dostępne są także zegarki z mechanizmem automatycznym. Zegarki te nie wymagają nakręcania. Posiadają mechanizm, który  działa dzięki ruchom ręki. Pod względem prestiżu zegarki z automatycznym mechanizmem stoją trochę niżej od tych nakręcanych ręcznie. Na rynku są również klasyczne zegarki męskie z mechanizmem kwarcowym. Zegarki te nie wymagają nakręcania. Działają dzięki baterii. Zegarki kwarcowe wskazują czas bardzo precyzyjnie. Bateria jest dość żywotna, nie trzeba zbyt często jej wymieniać. Zegarki kwarcowe są bardzo przystępne cenowo. Jakiś czas temu na rynku pojawiły się także zegarki solarne. Działają one dzięki mechanizmowi kwarcowemu, zamiast baterii mają wbudowany panel solarny.

Zegarek męski na pasku czy zegarek męski na bransolecie: który wybrać?

Panowie mają dzisiaj do wyboru zegarki na pasku i na bransolecie. Mężczyźni, którzy są przywiązani do tradycji, z pewnością postawią na zegarek męski na pasku. Paski do zegarków wykonywane są obecnie z bardzo różnych materiałów. Najbardziej elegancki będzie zegarek męski na pasku skórzanym. Paski te mogą mieć kolor czarny bądź  w różnych odcieniach brązu. Kolor paska od zegarka dobiera się tak, aby pasował do większości ubrań znajdujących się w szafie. W casualowych zestawach sprawdzi się zegarek męski na pasku parcianym i gumowym. Zegarek męski na bransolecie prezentuje się elegancko i szykownie. Należy jednak pamiętać o tym, że zegarek męski na bransolecie pasuje tylko do dziennych, nieformalnych stylizacji. Wybierając się na przyjęcie w godzinach wieczornych należy zamienić zegarek męski na bransolecie na ten na skórzanym pasku.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz