Bawełniane czapki damskie na wiosnę

image

Bawełna jest od lat używana w produkcji ubrań. Bawełna nie powoduje podrażnień skóry ani alergii. Bawełna jest miękka i oddychająca oraz ma dobrą chłonność, co obejmuje izolację i kontrolę wilgoci.

Czapka damska wiosenna bawełniana - zalety

Bawełniana czapka będzie najlepszym wyborem, jeśli lubisz aktywności na świeżym powietrzu. Dzięki jej zaletom włosy nie będą się sklejać ani puszyć, możesz śmiało zdjąć czapkę, nie martwiąc się o swój wygląd. Czasami czapka damska wiosenna bawełniana może być z dodatkiem innych materiałów, takich jak poliester lub sztuczny jedwab, aby produkt był bardziej wytrzymały podczas użytkowania.

Oczywiście czapka damska wiosenna bawełniana ma też pewne wady. Łatwo się marszczy i kurczy, zwłaszcza po praniu. To wymaga zwrócenia większej uwagi na codzienną dbałość o czapkę.

Cienkie bawełniane czapki damskie typu Beanie

Czapki typu beanie dla kobiet to luźny, wygodny styl. Czapki mogą być dopasowane do głowy lub luźniejsze i są dostępne w różnych materiałach i teksturach. Cienkie bawełniane czapki damskie typu Beanie są wszechstronne i można je nosić z dżinsami, z dresami i t-shirtem.

Coraz popularniejsza także w przypadku kobiet stają się cienkie bawełniane czapki damskie kierowcy. Czapka kierowcy to płaska, zaokrąglona czapka z krótkim daszkiem z przodu. Czapka ta pojawiła się po raz pierwszy w Anglii w XV wieku i mocno zakorzeniła się w kulturze angielskiej, kiedy w latach 1571-1597 parlament zarządził, że wszyscy „zwykli” mężczyźni muszą nosić wełnianą czapkę w niedziele i święta, w przeciwnym razie będą musieli zapłacić grzywnę. Dziś ta czapka ma niemal nieograniczoną liczbę nazw. Są czapki golfowe, czapki dla kierowców, kaszkiety, czapki z daszkiem, króliczki, czapki Dai (Walia), czapki gazeciarza.

Z kolei czapka marynarza to miękka czapka z płaskim daszkiem. Po raz pierwszy zyskała popularność jako praktyczna odzież dla żeglarzy, rybaków i pracowników fabryk. W latach 60. stała się popularna zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet po tym, jak została zaadoptowana przez Beatlesów i Boba Dylana. Czapki z daszkiem są podobne do czapek marynarskich, ale mają odmienną górę. Ten styl kapelusza jest najczęściej używany w mundurach policji, strażaków, różnych rodzajów wojska i poczty.

Czapka damska bawełniana

Czapka smerfetka damska bawełniana – jak wybrać rozmiar?

Niezwykle ważnym zadaniem będzie wybór rozmiaru czapki. Czapka smerfetka damska bawełniana najczęściej dostępna jest w rozmiarze S, M, L:

  • Wybierz rozmiar S dla osób o średnim obwodzie głowy 54 cm (lub między 53 cm a 55 cm).
  • Wybierz rozmiar M dla osób o średnim obwodzie głowy 57,5 cm (lub między 56,5 cm a ok. 58,5 cm).
  • Wybierz rozmiar L dla osób o średnim obwodzie głowy 60 cm (lub między 59 cm a ok. 61 cm)

Jak zmierzyć prawidłowy obwód głowy przy zakupie czapki online? Obwód głowy przeciętnego człowieka waha się od 52 cm do 62 cm. Określenie rozmiaru głowy to bardzo ważny krok. Aby określić odpowiedni rozmiar czapki, użyj taśmy. Czapka smerfetka damska bawełniana, która jest odpowiednio dobrana, nie powinna zsuwać się z głowy, ani jej uciskać.

Czapka bawełniana damska dobrana do kształtu twarzy

Każda czapka bawełniana damska czy kapelusz musi zostać dobrana tak, aby pasowała do kształtu twarzy.

Owalny kształt twarzy, jest uważany za najbardziej symetryczny. Kobiety, które wyróżnia owalny kształt twarzy, mogą sobie pozwolić na prawie każde nakrycie głowy: od nauszników, przez niskie kapelusze, czapki z daszkiem po berety. Grube dzianinowe czapki i wysokie kapelusze także są dozwolone. Pionowy wzór i pompony są również mile widziane.

Czapka bawełniana damska dla prostokątnej twarzy powinna wizualnie wygładzić rysy i skrócić długość twarzy. Taki model twarzy współgra z nausznikami, czapkami z obszernymi klapami, czapkami z grubej dzianiny ściągniętymi do brwi, a także czapkami i kapeluszami z szerokim rondem - wszystko to pozwala ukryć wysokie czoło.

Kwadratowe twarze są dość proporcjonalne, z wyjątkiem tych, w których kości policzkowe lub podbródek są zbyt wystające. Czapki odsunięte do tyłu i otwierające czoło, są tu idealne. Uwagę od masywnej linii podbródka odwrócą również nauszniki z obniżonymi „uszami”, modele z wiszącymi pomponami i zaokrąglone czapki typu beanie. Na liście przeciwwskazań znajdują się czapki z głębokim krojem na czole.

Podstawową zasadą dla twarzy w kształcie serca jest skupienie się na kościach policzkowych. Doskonale sprawdzają się berety noszone z jednej strony lub na czole, odwiązane nauszniki, asymetrycznie skrojone kapelusze. Najlepiej unikać wysokich czapek i czapek z grubej dzianiny.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz