Loafersy męskie - jak nosić?

image

Loafersy męskie to buty wsuwane, których się nie wiąże i nie zapina. I chociaż jeszcze kilka lat temu uchodziły za buty pasujące jedynie do nieformalnych i casualowych stylizacji (typowe loafersy męskie zamszowe), to dzisiaj nikogo nie dziwią eleganckie loafersy męskie skórzane, wytworne loafersy męskie lakierowane lub nawet specjalne lofaersy męskie do garnituru. Dzięki temu loafersy stały się butami bardzo uniwersalnymi, które pasują do bardzo wielu stylizacji - i to zarówno tych codziennych, jak i biznesowych czy nawet wizytowych.

Dlatego też coraz częściej pojawia się pytanie: jak nosić i z czym zestawiać takie buty? Jednym z podstawowych dylematów jest to, czy nosić je ze skarpetkami czy bez. W tym przypadku wybór należy do panów - ten typ obuwia można nosić zarówno na bosą stopę, jak i w połączeniu ze skarpetkami. Ale chociaż loafersy męskie zamszowe czy loafersy męskie skórzane są bardzo wygodne, to już loafersy męskie lakierowane noszone na gołą stopę mogą być nieco niekomfortowe. Dodatkowo podczas noszenia loafersów na bosą stopę warto używać specjalnego pudru, który nie tylko zapobiegnie nieprzyjemnemu zapachowi, ale także wszelkiego rodzaju otarciom. A jak zestawiać loafersy męskie? Oto kilka propozycji.

Loafersy męskie w stylizacjach codziennych

Loafersy męskie - zwłaszcza loafersy męskie zamszowe - od zawsze uchodziły za element stroju nieformalnego. Dlatego też zestawianie ich ze stylizacjami codziennymi nie powinno stanowić żadnego problemu. Takie luźne i casualowe stylizacje to między innymi:

  • loafersy w połączeniu z bermudami i koszulką polo
  • loafersy w zestawie ze spodniami chino - i to zarówno długimi, jak i krótkimi
  • loafersy w połączeniu z jeansami
  • loafersy w połączeniu z dosyć luźną koszulą, która ma rozpięty kołnierzyk i podwinięte do łokci rękawy
  • loafersy w zestawie z płóciennymi spodniamiloafersy w połączeniu z hawajską koszulą
  • lofaersy zestawione t - shirtem oversize

W każdym z tych zestawów najlepiej sprawdzą się loafersy męskie zamszowe. Jednak dobrym i nieco bardziej eleganckim wyborem będą też loafersy męskie skórzane. I co warte podkreślenia - w takich luźnych sytuacjach można żonglować kolorami i wybierać obuwie w różnorodnej kolorystyce. Natomiast dla wielbicieli pewnej ekstrawagancji ciekawą propozycją jest zestawienie loafersów ze skarpetkami w zabawne wzory.

Loafersy męskie

Loafersy męskie w stylizacjach zawodowych

Loafersy męskie niewątpliwie doskonale sprawdzą się w stylizacjach codziennych. Ale nie tylko. Ten typ obuwia można też z powodzeniem nosić do pracy i na różne spotkania biznesowe. Dzisiaj loafersy męskie do garnituru już nikogo nie dziwią i nie uchodzą za przejaw złego gustu. A jak łączyć lofaersy męskie w stylizacjach do pracy? Pomysłów jest kilka:

do garnituru lub eleganckich spodni najlepiej sprawdzą się loafersy męskie skórzane

  • loafersy w połączeniu ze spodniami chino oraz elegancką koszulą
  • loafersy w zestawie z chinosami, swetrem z dekoltem w serek oraz koszulą z wystającym kołnierzykiem
  • loafersy w połączeniu z chinosami i marynarką

I co warte podkreślenia - do loafersów w stylizacjach biznesowych lub półformalnych można założyć skarpetki. Przykładem niech będą loafersy męskie skórzane w kolorze brązu, które świetnie łączą się z jasnymi spodniami i czarnymi skarpetkami. Taka stylizacja nie tylko podkreśli indywidualny styl mężczyzny, ale też jego elegancję i szyk. 

Loafersy męskie w stylizacjach wyjściowych

Loafersy męskie to obuwie, które może uzupełnić stylizację nie tylko codzienną lub biznesową. Taki typ obuwia także doskonale sprawdzi się na różnych uroczystościach - takich jak wesele, przyjęcie urodzinowe, komunia, garden party i wiele innych. W tym przypadku zasada zestawiania lofaersów z innymi częściami garderoby jest podobna - można zestawić je z eleganckimi spodniami w kant, z chinosami, z marynarką, z wytworną koszulą czy garniturem. Jednak trzeba tu pamiętać o jednej zasadzie - loafersy na większe wyjścia powinny być zdecydowanie bardziej eleganckie. Dlatego też raczej nie sprawdzą się tu loafersy męskie zamszowe, które lepiej zostawić na miej formalne okazje. W tym przypadku zdecydowanie lepsze będą loafersy męskie skórzane, które w połączeniu z oficjalnym strojem będą prezentowały się zdecydowanie lepiej - na przykład wtedy, gdy są to typowe loafersy męskie do garnituru. Bardzo eleganckim rodzajem obuwia są loafersy męskie lakierowane, które świetnie pasują do eleganckiego garnituru. Loafersy męskie to niezwykle uniwersalny typ obuwia, który pasuje na wiele okazji i do wielu stylizacji. Różnorodność materiałów, z których są one wykonane oraz wielość barw i kolorów sprawia, iż nie ma problemów z ich dopasowaniem do konkretnego stroju. 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz