Jaki krawat do garnituru wybrać?

image

Krawat jest jednym z dodatków niezbędnych w szafie każdego mężczyzny. Panowie, którym zależy na zbudowaniu perfekcyjnego, eleganckiego looku, koniecznie muszą włączyć krawat do swojej stylizacji. Jaki krawat do garnituru będzie jednak najbardziej odpowiedni? Jak dobrać krawat do granatowego garnituru? Jaki krawat do czarnego garnituru będzie pasował najlepiej? To pytania, które pojawiają się naprawdę bardzo często.

Historia krawata w pigułce

Krawat jest chyba częścią męskiej garderoby, która wzbudza wyjątkowo skrajne emocje wśród mężczyzn. Są mężczyźni, którzy z krawatem prawie nigdy się nie rozstają oraz tacy, którzy krawata nienawidzą. Jedno jest pewne: krawat ma długą historię. Jedni znawcy mody uważają, że pierwowzór współczesnego krawata został wynaleziony w Chinach już w III w. p. n. e. Inni za twórcę krawata uznają starożytnych Rzymian. Najbardziej bliscy prawdy są ci, którzy powstanie krawata datują na wiek XVII. Jego pojawienie się jest zasługą regimentu wojska chorwackiego wspierającego Francję w wojnie trzydziestoletniej. Chorwaccy kawalerzyści nosili pod szyją kolorowe chusty. Zachwycony nimi król XIV wprowadził je na salony. Nadał im nazwę Le Cravate. Bardzo szybki ten element garderoby pojawił się w całej Europie. Najbardziej współczesne krawaty przypominały te wymyślone w XIX wieku przez Anglików. Dzisiaj krawaty są nieodłącznym elementem eleganckiego męskiego wizerunku. Podlegają też trendom mody. Raz są więc krótsze, a raz dłuższe. Zmienia się także ich szerokość. Są przy tym dostępne w całej gamie kolorystycznej.

Jaki wybrać krawat do granatowego garnituru?

Granatowy garnitur jest bardzo uniwersalnym elementem męskiej garderoby. Okazji, na które można go założyć jest całe mnóstwo. Jego zaletą jest też to, ze pasuje do niego większość barw Znaczy to, że łatwo można dobrać krawat do granatowego garnituru. Panowie, którzy nie maja wprawy w łączeniu kolorów, śmiało mogą postawić na granatowy krawat. Warto jedynie pamiętać o tym, że granatowy krawat do granatowego garnituru powinien być o kilka tonów jaśniejszy lub ciemniejszy od garnituru. Krawat nie musi też być jednolity. Odpowiedni będzie także taki w delikatny deseń. Granatowy garnitur doskonale będzie prezentował się także z grafitowym i czarnym krawatem. Takie monochromatyczne zestawienia mogą wydać się zbyt nudne. Warto więc wiedzieć, że do granatowego garnituru pasuje także szmaragdowy, bordowy, beżowy, a nawet różowy krawat.

Jaki krawat do czarnego garnituru?

Czarny garnitur jest zarezerwowany wyłącznie na wielkie wieczorne wyjście. Na tego typu okazje najlepiej sprawdzi się czarny krawat. W połączeniu z czarnym garniturem i śnieżnobiałą koszulą zapewni każdemu mężczyźnie niezwykle elegancki, szykowny wygląd. Odpowiedni krawat do czarnego garnituru niekoniecznie musi być tylko czarny. Na okazje, które mają mniej formalny charakter odpowiedni będzie także krawat do czarnego garnituru granatowy, bordowy, ciemnozielony, szary. Z czernią garnituru dobrze będzie współgrał  również fioletowy i niebieski krawat. Można wybrać także taki w odcieniu głębokiej czerwieni.

Krawat do szarego garnituru

Krawat do szarego garnituru: jaki kolor z szarością będzie dobrze się komponował?

Dobrze skrojony szary garnitur jest elegancki, a jednocześnie uniwersalny. Można go założyć na spotkanie biznesowe, wesele, chrzciny i inne rodzinne uroczystości. Co ważne, z łatwością można dobrać krawat do szarego garnituru. Do szarego garnituru pasuje granatowy i niebieski krawat. Zawsze bezpiecznym rozwiązaniem jest szary krawat do szarego garnituru. Do szarego garnituru, zwłaszcza, gdy towarzyszy mu biała koszula., warto wybrać w wyrazistym kolorze. Z takim zestawem dobrze będzie współgrał nie tylko jednolity, ale także wzorzysty krawat. Wybierając krawat w odcieniu butelkowej zieleni, burgundu, panowie stworzą naprawdę niebanalny zestaw, który z daleka przykuje uwagę. Warto pamiętać, że wybierać krawat do szarego garnituru należy kierować się także kolorem koszuli.

Jaki krawat do garnituru w kratę będzie odpowiedni?

Krata to wzór, który na męskich garniturach pojawia się wyjątkowo często. Jaki krawat do garnituru w kratę wybrać, aby zapewnić sobie modny, stylowy look? Idealny krawat do garnituru w kratę można dobrać kierując się rodzajem kraty i kolorem garnituru. Krawat ciemnozielony, granatowy i bordo będzie pasował do każdego garnituru w kratę niezależnie od tego, jaki jest jego kolor. Dobrze będzie współgrał także krawat, który jest o kilka (1-3) tonów ciemniejszy bądź jaśniejszy od koloru kraty. Krawat może też być w tym samym kolorze, co krata.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz