Poradnik lumpeksowy – jak znaleźć markowe ubrania w lumpeksach?

image

Second -handy to sklepy, które cieszą się w Polsce bardzo dużą popularnością. Zdecydowana większość z tych, które funkcjonują w naszym kraju sprzedaje odzież używaną. Zakupy w second-hand robią osoby w bardzo różnym wieku. Na kupowanie w lumpeksach bardzo często, zwłaszcza w ostatnich latach, decydują się osoby, które chcą nadać ubraniom drugie życie i w ten sposób przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego. Klientami second-handów często są też osoby, które chcą nosić markowe ubrania kupione za naprawdę niewielkie pieniądze.

Zakupy w second-hand – czy to się naprawdę opłaca?

Wybór odzieży, która dostępna jest w second-handach jest naprawdę bardzo duży. Ogromnym atutem tych sklepów są oczywiście bardzo atrakcyjne ceny. Spódnicę, sukienkę, bluzkę, koszulę czy spodnie można w nich dostać za kilka złotych. W niektórych lumpeksach sprzedawana jest nie tylko wyceniona odzież, ale także ubrania na wagę, których cena okazuje się jeszcze niższa. Wszystkie rzeczy zanim wystawione zostaną na sprzedaż są dokładnie pranie. Odbywa się także ich staranna dezynfekcja. To dlatego ubrania z lumpeksu mają taki specyficzny zapach. Na szczęście ginie on od razu po pierwszym praniu zakupionych ubrań. Zdecydowana większość odzieży, która znajduje się w ofercie second-handów to ubrania używane. Mając jednak trochę szczęścia można u8polować także nowe ubrania, które mają zachowane nawet oryginalne metki. Nowych ubrań jest jednak niewiele.

Perełki z second-handu – jak je wyszukać?

W second-handach można znaleźć prawdziwe modowe perełki, trzeba jednak wiedzieć, jak ich szukać. Zdecydowana większość osób wybiera zakupy w dużych second-handach. Są one bardzo dobrze zaopatrzone, wydaje się więc, że to właśnie w nich najłatwiej jest znaleźć jakiś wyjątkowy ciuch. Tymczasem stali bywalcy lumpeksów są zupełnie przeciwnego zdania. W dużych lumpeksach, które są odwiedzane przez mnóstwo kupujących, ubrania są mocno przebrane, a do tego panuje w nich duży tłok. Znalezienie czegoś wyjątkowego jest w nich zdaniem naprawdę trudnym. Osoby, które interesują perełki z second-handu na ich poszukiwanie powinny wybrać się do mniejszego i mniej popularnego lumpeksu. Należy też mieć świadomość, że znalezienie wyjątkowej bluzki czy innej perełki z second-handu może zająć trochę czasu. Warto więc uzbroić się w cierpliwość.

Sklep Second-hand

Luksusowe marki w lumpeksach – jak je rozpoznać?

W sklepach z używaną odzieżą bardzo często sprzedawane są ubrania, które zostały sprowadzone z Wielkiej Brytanii. Można w nich kupić ubrania z metką nie tylko popularnych brytyjskich marek (np. Mark & Spencer), ale także francuskich, amerykańskich czy włoskich brandów. Należy mieć świadomość, że zarówno ubrania, jak i dodatki luksusowych marek są bardzo często podrabiane. Produkty luksusowych marek można jednak rozpoznać po kilku detalach. W ferworze zakupów warto przyjrzeć się szwom, guzikom i zamkom. W markowych ubraniach szwy są idealnie proste, nie wystają z nich żadne nitki. Ubranie, które ma metkę znanego domu mody czy popularnej sieci handlowej, zawsze jest wykonane z troską o najmniejszy szczegół. Zamki działają idealnie, a guziki często wykonane są z masy perłowej. Luksusowe marki w lumpeksach można rozpoznać także po metkach. Posiadają one numery RN oraz CA. Numery te służą identyfikacji danej marki. Po numerach tych klient może odszukać prawie każdy brand. Warto też pamiętać o tym, że znane i cenione na całym świecie marki swoje logo zmieniają bardzo rzadko. Ponadto są one zawsze wykonane niezwykle starannie, czego nie można powiedzieć o logotypach umieszczanych na podróbkach.

Second-hand online: czy taki istnieje?

Powodów, dla których coraz więcej osób decyduje się na zakupy w secondhand jest mnóstw i są one bardzo różne. Wiele osób kupuje ubrania w lumpeksach, gdyż nie mogą sobie pozwolić na zakup nowej odzieży. Jeszcze inni wybierają second-handy, gdyż trafiają się w nich prawdziwe perełki. Część osób wybiera second-handy ze względów ekologicznych. Jeszcze kilka lat temu lumpeksy były sklepami wyłącznie stacjonarnymi. Z uwagi jednak na to, że coraz bardziej popularne są zakupy w sklepach internetowych, pojawiły się także second-handy prowadzące sprzedaż przez internet. Second- hand online wyróżnia się naprawdę bardzo bogatą ofertą. Można w nim znaleźć ubrania znanych zarówno polskich, jak i zagranicznych marek. Nowy towar w second-hand online pojawia się w różne dni tygodnia. W jaki dzień odbywa się dostawa, można sprawdzić bezpośrednio na stronie www lumpeksu. Im później od dnia dostawy, tym ceny są niższe.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz