Najbardziej wytrzymałe parasole – jak wybrać mocny parasol?

image

Parasol jest bardzo przydatnym, uniwersalnym akcesorium. Obecnie można wybierać spośród wielu modeli parasoli zarówno damskich, jak i męskich. W sprzedaży dostępne są długie parasole jednoczęściowe parasolki składane do torebki. Które z nich będą bardziej wytrzymałe?

Kilka słów o historii parasoli

Parasol to wynalazek, który jest znany od tysięcy lat. Historia parasoli zaczęła się bowiem w starożytnej Mezopotamii. Były one używane także w starożytnym Egipcie, Grecji i Rzymie. W krajach tych służyły wówczas głównie do ochrony przed słońcem. Wytwarzaniem parasoli zajmowano się także w Chinach. Chińskie parasole były prawdziwymi dziełami sztuki. Chińczycy wykonywali parasole z pokrytego tłuszczem jedwabiu bądź papieru. Swój wyjątkowy wygląd zawdzięczały one temu, że zdobiono je malunkami przedstawiającymi ptaki, kwiaty albo pejzaże. W Europie moda na parasole pojawiła się dopiero w XVI wieku. Początkowo wykorzystywali je zamożni mieszkańcy słonecznej Italii. Następnie pojawiły się we Francji, z czasem dotarły do pozostałych europejskich krajów. Dzisiaj bez parasola w czasie, gdy pada deszcz albo śnieg trudno jest się obejść.

Parasolka przezroczysta – propozycja nie tylko dla kobiet

Dostępne obecnie w sprzedaży parasolki są bardzo zróżnicowane pod wieloma względami. Różnią się między innymi materiałem, z którego wykonana jest ich czasza. Zdecydowanie najwięcej modeli parasoli ma czaszę wykonaną z poliestru. Wyjątkowym hitem wśród parasoli są te wykonane z przezroczystego materiału. Pierwsze przezroczyste parasolki pojawiły się jeszcze w latach 70. XX wieku. Zaprojektowała je Madame Courage. Parasolka przezroczysta nie jest zarezerwowana wyłącznie dla małych dziewczynek. Parasolka przezroczysta to akcesorium, które jest projektowane i produkowane także z myślą o kobietach. Adresowane do przedstawicielek płci pięknej parasolki przezroczyste różnią się między sobą głębokością czaszy. Te z głęboką czaszą chronią przed deszczem albo śniegiem nie tylko głowę, ale także ramiona. Wiele spośród parasolek przezroczystych ma naprawdę mocny stelaż. Sprawdzają się więc nawet podczas wichury. Parasolka przezroczysta je wyjątkowa praktyczna. Chroni przed opadami, a jednocześnie nie zasłania widoku. Parasolka może być cała biała albo pokryta atrakcyjnym deseniem. Wykonane z przezroczystego materiału parasolki mogą być automatyczne albo manualne.

Parasolka kolorowa

Parasolka kolorowa: chroni przed deszczem i poprawia nastrój

Znajdujące się w sprzedaży damskie parasolki różnią się nie tylko wielkością, ale także kolorem czaszy. W damskich stylizacjach pełnią one bardzo ważną rolę, wiele kobiet wybiera więc te z kolorową czaszą. Kolorowa parasolka doskonale sprawdzi się jako dodatek do wielu strojów. Dzięki temu, że czasze parasoli mogą być wykonane z kolorowych materiałów, parasolka nie tylko chroni., ale jest też mocnym dodatkiem do stylizacji. Warto wiedzieć, że we sprzedaży dostępne są dzisiaj parasolki wykonane z materiałów, które posiadają filtr UV. Taka parasolka kolorowa sprawdzi się nie tylko jako osłona przed deszczem, ale także przed słońcem. Doskonale sprawdzi się zarówno w mieście, jak i podczas wakacyjnych wyjazdów.

Na co zwrócić uwagę kupując parasolkę?

Osoby, które interesują parasolki mają obecnie do wyboru wiele różnorodnych modeli. W sprzedaży dostępne są nie tylko klasyczne modele na długiej rączce, ale także automatyczne. Wśród pań bardzo popularne są parasolki składane do torebki. Nie bez powodu cieszą się one tak dużą popularnością. Parasolki składane do torebki są bowiem wyjątkowo praktyczne. Są lekkie, w torebce nie zajmują zbyt wiele miejsca i zawsze są pod ręką. Parasolki składane do torebki to najczęściej modele automatyczne. Nad lub na rączce parasole te posiadają guzik, dzięki któremu można je z łatwością otworzyć w kilka sekund. Jakiś czas temu w sprzedaży pojawiły się także parasolki miniaturowe, które mieszczą się nie tylko w małej damskiej torebce, ale także w kieszeni. Parasolka kieszonkowa dostępna jest w wielu wariantach kolorystycznych. Oznacza to, że parasolka kieszonkowa jest akcesorium, który z powodzeniem mogą wybrać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Do parasolek składanych damskich oraz do tych kieszonkowych dołączany jest pokrowiec. Parasolki kieszonkowe mogą posiadać mechanizm manualny bądź automatyczny. Co ważne, parasolki te produkowane są z nowoczesnych, wytrzymałych materiałów. Jakością nie odbiegają więc od tradycyjnych parasoli. Mimo swoich kompaktowych rozmiarów sprawdzają się świetnie nie tylko wtedy, gdy pada tylko mżawka.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz