Do czego nosić białe skarpetki? Czy białe skarpetki to obciach?

image

Skarpetki to drobny, często lekceważony, ale bardzo ważny element męskiej garderoby. Współcześni mężczyźni mają do wyboru mnóstwo skarpetek zróżnicowanych między innymi pod względem koloru. Do tych, które wzbudzają mnóstwo emocji zalicza się te w kolorze białym. Czy białe skarpetki u mężczyzn są w stanie się obronić?

Białe skarpetki u mężczyzn: jak to się zaczęło?

Pierwsze skarpetki, niepodobne oczywiście do tych dzisiejszych pojawiły się jeszcze w starożytności. Dzisiaj panowie mają do wyboru mnóstwo skarpetek w całej gamie kolorystycznej. Budzące mnóstwo kontrowersji białe skarpetki panowie zaczęli nosić w latach 80. XX wieku. W tych latach idolem nie tylko nastolatek był Michael Jackson. Piosenkarz zakładał białe skarpetki do czarnych butów. Michale Jackson kontynuował tradycję amerykańskich muzyków jazzowych i bluesowych, którzy w latach 20. chętnie nosili białe skarpety.  W jego ślady podążyło mnóstwo mężczyzn. Nie zabrakło wśród nich także Polaków. Panowie zakładali białe skarpetki nawet do garnituru. Miały świadczyć o tym, że ich właścicielowi nie są obce najnowsze trendy. W połowie lat 90. noszenia białych skarpetek do garnituru było już faux pas. Po dwudziestu latach nieobecności białe skarpetki zaczęły powracać do męskiej mody. Dzisiaj białe skarpetki u mężczyzn są bardzo popularne.

Jakie skarpetki do krótkich spodenek?

Męskie skarpety są bardzo zróżnicowane pod względem długości. Do spodni z długą nogawką panowie mogą założyć zarówno skarpetki sięgające do połowy łydki, jak i krótsze. Do długich spodnie pasują także stopki. Stereotypów w modzie jest całe mnóstwo. Dla wielu skarpetki noszone w zestawie z krótkimi spodenkami są szczytem obciachu. Okazuje się jednak, że nosząc krótkie spodenki ze skarpetkami panowie mogą wyglądać naprawdę bardzo szykownie. Jakie skarpetki do krótkich spodenek jednak wybrać? Wielcy kreatorzy proponują łącznie szortów z długimi skarpetkami. Takie połączenie jest hitem sezonu. Oczywiście nie wszystkim mężczyznom takie połączenie przypadnie do gustu. W zestawie ze spodenkami najlepiej sprawdzą się kolorowe długie skarpety. Uzupełnieniem takiego zestawu powinny być sneakersy. Krótkie męskie spodenki dobrze wyglądają także w połączeniu z mokasynami. W przypadku mokasynów o wiele lepszą opcją od długich skarpet są stopki. Skarpetki te kończą się przed kostkę lub zaraz za nią. Panowie, którzy chcą nosić białe skarpetki do długich spodni powinni unikać ich łączenia ze spodniami w ciemnych kolorach. Powinni pamiętać także o tym, że białe skarpetki najlepiej sprawdzają się w zestawach w stylu sportowym. Nie są odpowiednie na formalne okazje.

Białe skarpetki

Sandały i skarpetki: czy to dobry duet?

Sandały i skarpetki to trend, który ma się naprawdę dobrze. Nas taki duet decyduje się w naszym kraju bardzo wielu mężczyzn i to w różnym wieku. Sandały i skarpetki nie są trendem dominującym wśród panów w starszym wieku. Na takie połączenie decyduje się także wielu młodszych mężczyzn. Co ciekawe, trend na zakładanie skarpetek do sandałów nie został wynaleziony w kraju nad Wisłą. Na pomysł ten wpadli Włosi. Za mieszkańcami słonecznej Italii wyjątkowo szybkom podążyli nasi sąsiedzi zza Odry. W chwili obecnej skarpety z sandałami są jednym z najbardziej gorących trendów. Już w poprzednich sezonach połączenie to pojawiło się na wybiegach. Obecnie można je zauważyć także na ulicach. Skarpety do sandałów zaczęli nosić wszyscy. Chętnie takie połączenia tworzą nie tylko podążające za modą przedstawicielki płci pięknej, ale także mężczyźni. Warto pamiętać, że nie każde połączenie skarpety i sandały jest równie dobre. Decydując się na skarpety do sandałów, należy pamiętać, aby do delikatnych sandałów założyć cienkie skarpetki. Skarpety do sandałów mogą być utrzymane w różnych wariantach kolorystycznych. Można tworzyć zarówno bardzo odważne albo niezwykle zachowawcze duety. Osoby, które postawią na drugie rozwiązanie, wybiorą skarpety i buty w tym samym kolorze. Odważny duet to jasne skarpety plus buty w mocno kontrastującym z nimi kolorze. Skarpetki i sandały to duet, który można wykorzystać jako uzupełnienie bardo różnych ubrań. Panie mogą zestawiać skarpetki i sandały z sukienkami oraz ze spódnicami.  Pasują do tego zestawu także jeansy. Panowie, ale także przedstawicielki płci pięknej mogą połączyć skarpety oraz sandały z dresowymi spodniami i krótkimi szortami. Skarpety i sandały to z pewnością niebanalna, bardzo odważna propozycja. Odmieni ona każdą damską i męską stylizację, a jednocześnie nada jej zupełnie innego charakteru.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz