Wysokie buty męskie skórzane - jakie wybrać?

image

Skórzane buty to najchętniej wybierany model męskiego obuwia. Są funkcjonalne, eleganckie i można je zamówić w rozmaitych modelach i stylach.

Eleganckie buty męskie wysokie sznurowane – zadbaj o izolacje

Każdy model buta zimowego powinien być ciepły, wygodny i trwały. Jednak „zima” niejedno ma imię. Może być mroźna albo łagodna. Możesz potrzebować butów do pracy albo do spacerowania po mieście. Dlatego wybierając buty męskie wysokie sznurowane, sprawdź ich poziom izolacji. Grubość izolacji mierzona jest w gramach (G).

  • Buty o izolacji 400G. Nie do końca nadają się na śnieg i zimę, ale są odpowiednie na zimną pogodę. Przy umiarkowanej aktywności fizycznej ten poziom izolacji prawdopodobnie zapewnią ci komfort cieplny. Mogą być nieco za cienkie, jeśli spędzasz większość dnia, siedząc na zewnątrz.
  • Buty męskie wysokie sznurowane o izolacji 600G. Jeśli temperatury zbliżają się do zera i zaczyna padać śnieg – zacznij myśleć o izolacji o grubości co najmniej 600 G. Jeśli jesteś aktywny w ciągu dnia, powinno to wystarczyć.
  • Buty o izolacji 800G. Doskonałe na ostre zimy, z ujemnymi temperaturami. Ta grubość izolacji będzie miała wpływ na twoją mobilność, dlatego najlepiej nadaje się dla osób, które w ciągu dnia mało się ruszają.

Buty męskie eleganckie wysokie – zwróć uwagę na czubek buta

Niewiele osób przykłada wagę do czubka buta. Jeśli to czynimy, to najczęściej, jeśli chodzi o ich design. Tymczasem czubek buta ma duże znaczenie, jeśli chodzi o funkcjonalność obuwia:

  • Buty męskie eleganckie wysokie najczęściej mają miękki nosek. Ta opcja nie zapewnia ochrony palców u nóg i jest zwykle wybierana przez osoby, które często przemieszczają się samochodem i rzadko są dłużej na mrozie. Ten czubek buta jest bardzo elastyczny.
  • Kompozytowy czubek: Dzięki zastosowaniu lekkich, ale sprężystych materiałów ta opcja zapewnia ci bezpieczeństwo. To równowaga między mobilnością i ochroną.
  • Stalowy nosek: Najlepsza ochrona dla palców. Ciężki, ale wytrzymały, zapewni bezpieczeństwo w większości warunków pracy, ale za cenę dodatkowej wagi i braku elastyczności przedniej części buta.

Jeśli decydujesz się na buty męskie eleganckie wysokie z miękkim noskiem, to idealne będą niesznurowane mokasyny. To buty bez sznurówek, z niskim obcasem i charakterystycznym półokrągłym szwem na palcach i przyszwie. Buty te świetnie nadają się na wiosnę i jesień, ale ocieplane nadają się też na zimę i mróz. Większość mokasynów można nosić ze skarpetkami lub bez. Mogą być też formalne lub dopasowane do luźniejszych stylizacji.

Buty męskie za kostkę skórzane

Buty męskie za kostkę skórzane – modele trekkingowe

Buty turystyczne to obuwie z otwartym sznurowaniem, przeznaczone pierwotnie do uprawiania turystyki pieszej. Wykonane są zazwyczaj z dobrej jakości i dość grubej skóry oraz wyposażone w masywne gumowe lub syntetyczne podeszwy zapewniające dobrą przyczepność. Dziś takie buty męskie za kostkę skórzane doskonale wpisują się w miejskie stylizacje. Istnieją nawet designerskie modele. Można je połączyć je z dżinsami i nieformalnymi spodniami bez zagnieceń. Osobnym rodzajem są buty męskie za kostkę skórzane trekkingowe. Nadają się do noszenia na co dzień po mieście, ale nie wpisują się w stylizację biurową. Mogą też przydać się podczas pieszych wędrówek i wypraw. Zazwyczaj łączone są z wysoce wyspecjalizowaną odzieżą turystyczną, choć często dobrze wyglądają ze zwykłymi dżinsami lub chinosami bez zagnieceń. W zdecydowanej większości takie buty nie są formalne.

Buty męskie wysokie sportowe na zimę

Istnieje wiele modeli sneakersów męskich na zimę. Modele otwarte, odsłaniające całkowicie kostkę, nie są najlepszą opcją, nadają się jedynie na ciepłą pogodę. Istnieją specjalne buty męskie wysokie sportowe, które całkowicie zakrywają kostkę. Nie tylko są ciepłe, ale także zabezpieczą kostkę w przypadku upadku. Sporo modeli ciepłych zimowych sneakersów przypomina symbiozę klasycznych i trekkingowych butów.

Podeszwa to jeden z najważniejszych elementów przy wyborze zimowych sneakersów. Wybierając buty męskie wysokie sportowe, zwróć uwagę na następujące elementy:

  • Wysokość podeszwy powinna wynosić co najmniej 1 cm, a najlepiej 2-3 cm Im dalej stopy znajdują się od zimnego podłoża, tym mniejsze ryzyko zmarznięcia.
  • Im głębsze wzory na podeszwie, tym pewniej zapewnia ona przyczepność na śliskich nawierzchniach.
  • Kauczuk naturalny szybko twardnieje na mrozie, pęka. Na zimę warto wybrać mniej kapryśne materiały, na przykład elastomer termoplastyczny (TEP) lub termopoliuretan (TPU).
  • Im większa i bardziej szorstka podeszwa, tym bardziej stylowy wygląd butów. W tym sezonie trendem są szerokie i grube podeszwy.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz