Jak zmniejszyć spodnie w praniu?

image

Kupiłaś/kupiłeś na wyprzedażach wymarzone spodnie, a one są za duże? Twoje ulubione spodnie są rozciągnięte? Ze zbyt dużymi spodniami nie trzeba od razu się rozstawać. Jest wiele sposobów na to, aby rozciągnięte albo za duże spodnie skurczyły się. Warto je poznać.

Jak skurczyć spodnie?

Problem spodni kupionych w zbyt dużym rozmiarze albo rozciągniętych w tym samym stopniu dotyka zarówno przedstawicielki płci pięknej, jak i mężczyzn. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż przecież każdej osobie zależy na tym., aby dobrze wyglądać. Kupione spodnie, które okazały się za duże można oddać albo zanieść je do krawcowej, aby je dopasowała. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy spodni nie można zwrócić ani zwęzić. Na szczęście w takiej sytuacji nie trzeba się martwić tym, że spodnie trafią na śmietnik. Okazuje się bowiem, że spodnie można w łatwy sposób skurczyć! Nie potrzeba do tego żadnych specjalnych preparatów ani umiejętności. Bardzo skuteczną, dostępną dla każdego metodą na skurczenie spodni jest pranie!

Jak skurczyć spodnie w praniu?

Na wewnętrznej stronie każdego ubrania, a więc także na wewnętrznej stronie spodni znajduje się metka, na której znajdują się wskazówki dotyczące prania. Znajdziemy na niej informacje między innymi o tym, jaka powinna być temperatura wody, w której dane spodnie powinny być prane. Jak skurczyć spodnie w praniu? Jeżeli zależy nam na tym, aby spodnie się skurczyły, musimy wybrać wyższą temperaturę niż ta, która jest zalecana przez producenta. O ile wyższa powinna ona być? Niska temperatura w żaden sposób nie jest w stanie zmienić struktury tkaniny, z której spodnie zostały uszyte. Znaczy to, że chcą skurczyć spodnie, należy ustawić temperaturę prania na 90° Celsjusza. Piorąc spodnie w pralce, należy należy wybrać program szybkiego prania i ustawić wspomnianą temperaturę. Spodnie pierzemy w proszku albo płynie do prania. Wybieramy oczywiście taki detergent, który jest bezpieczny dla tkaniny. Zależy nam przecież na ich skurczeniu a nie zniszczeniu. Do prania warto dodać płyn zmiękczający tkaniny. Jego dodanie sprawi, że tkanina, z której zostały uszyte spodnie będzie bardziej podatna na odkształcanie.

Suszenie upranych spodni

Jak skurczyć jeansy w praniu, aby materiał nie został uszkodzony?

Jeansy to spodnie, które można znaleźć w szafie większości kobiet i mężczyzn. Jeśli ulubione jeansy rozciągnęły się, gdy nowe spodnie są zbyt duże, można je skurczyć odpowiednio piorąc. Od razu zaznaczamy, że skurczenie jeansów nie będzie należało do łatwych zadań. Jeans jest bowiem materiałem wyjątkowo trudnym do skurczenia. Jak skurczyć jeansy? Chcąc skurczyć jeansy, nie możemy ustawić temperatury 90° C. Dla jeansu jest to zbyt wysoka temperatura. Po wyjęciu spodnie z pralki może okazać się, że spodnie tak się skurczyły, że stały się zbyt małe. Dlatego też w przypadku jeansów temperatura powinna być tylko trochę wyższa od tej, którą zaleca producent. Jeśli po praniu jeansy wciąż będą zbyt luźne, można je wyprać jeszcze raz. Jeansy można uprać nie tylko w pralce, ale także ręcznie. Pranie ręczne pozwala zachować większą kontrolę nad procesem kurczenia denimowych spodni. Innym, dość zaskakującym sposobem na skurczenie jeansów jest kąpiel w spodniach.

Jak skurczyć dresy, a jak skurczyć poliester?

Skurczenie dresów może okazać się jeszcze trudniejsze niż skurczenie jeansów. Wszystko zależy od tego, jaki jest skład dresów. Jak skurczyć dresy? Bardzo szybko uda się skurczyć dresy, które zostały wykonane ze 100% bawełny. Bawełniane dresy skurczą się, gdy zostaną wyprane w wysokiej temperaturze. W przypadku dresów wykonanych ze 100 % bawełny nie trzeba od razu prać ich w temperaturze 90° C. Może się okazać, że dresy skurczą się, gdy zostaną uprane w temperaturze 60°C.  Trudniej będzie skurczyć dresy i inne spodnie, które mają w składzie poliester. Jak skurczyć poliester, aby nie zniszczyć ubrania? Najbardziej skuteczną i bezpieczną dla poliestru metodą jest kąpiel parowa w wysokiej temperaturze. Aby sposób ten okazał się skuteczny, kąpiel parowa musi trwać naprawdę długo. Do wykonania kąpieli parowej można użyć żelazka parowego albo parownicy. Trzeba być przy tym bardzo cierpliwym. Poliestrowe spodnie, które chcemy skurczyć należy ułożyć na desce do prasowania (jeśli używamy żelazka) albo na drzwiach szafy – w przypadku stosowania parownicy. Następnie powoli każdy kolejny fragment tkaniny należy potraktować parą. Trzeba to robić w taki sposób, aby tkanina była mokra od pary. Zajmie to trochę czasu, ale warto. To metoda, która naprawdę jest skuteczna.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz