Wygodne buty na co dzień - o czym pamiętać przy wyborze?

image

Często kupujemy buty, kierując się jedynie ich wyglądem. Dbamy o to, jak atrakcyjnie i modnie wyglądają. Ale do wyboru butów należy podchodzić z całą powagą: twoje zdrowie zależy od tego, co nosisz.

Modne buty na co dzień – o czym warto wiedzieć?

Buty złej jakości lub po prostu nieodpowiednie mogą uprzykrzyć nam życie małymi, ale irytującymi problemami, takimi jak choćby odciski. Ponadto, jeśli długo nosimy niedopasowane buty, to mogą pojawić się znacznie poważniejsze problemy - choroby żył, stawów, mięśni, a nawet kręgosłupa. Dlatego dwie główne zasady wyboru butów są bardzo proste: 1) lepiej nie oszczędzać, zwłaszcza kiedy chodzi o modne buty na co dzień i 2) zrezygnuj z pięknych, ale niewygodnych butów.

Nie należy kupować nowych butów rano: wieczorem stopy z reguły lekko puchną, a buty kupione rano mogą wydawać się ciasne. Upewnij się, że buty są idealnie dopasowane – przylegają do stopy, ale jej nie ściskają. Obcisłe buty mogą utrudniać krążenie. Nie kupuj zbyt ciasnych butów w nadziei, że z czasem się rozciągną. Nie należy jednak nosić także zbyt luźnych butów. Mięśnie nóg są w nich stale napięte.

Podczas przymierzania zawsze zakładaj oba buty. Podczas chodzenia powinieneś lekko wyczuwać palcami czubek buta. Przejedź dłonią po powierzchni materiału i upewnij się, że palce u stóp nie powodują wybrzuszenia.

Modne buty na co dzień powinny mieć miękkie, elastyczne podeszwy. Zegnij buty w dłoniach. W butach wysokiej jakości podeszwa łatwo się ugina, a cholewka buta się nie odkształca. Na bardzo cienkiej podeszwie wygodnie jest chodzić tylko po płaskiej powierzchni.

Dopasowane buty codzienne męskie

Dlaczego wybór odpowiedniego dopasowania jest tak ważny? Jeśli buty są zbyt duże, stopa „wisi” w środku, a przy każdym kroku palce mimowolnie próbują „zatrzymać się” w środku, co prowadzi do ich przeciążenia i w efekcie skurczów. Jeśli są za małe – palce i śródstopie są ściskane przy każdym kroku, zwiększone obciążenie powoduje nie tylko charakterystyczny ból, ale deformację stopy. Dlatego tak ważne jest aby buty codzienne męskie były właściwie dopasowane.

Nigdy nie przymierzaj butów, siedząc! Kiedy idziemy, nasze stopy się wydłużają. Więc pamiętaj, aby wypróbować buty codzienne męskie, chodząc. Znajdź czas na zakup butów. Nigdy nie kupuj butów w pośpiechu. Włóż buty i chodź po sklepie przez kilka minut. W sklepie możesz zmierzyć długość stopy i dobrać odpowiedni rozmiar. Dobry sprzedawca zna asortyment sklepu. Na co dzień lepiej wybrać buty z małym szerokim obcasem.

Buty codzienne

Jak wybrać buty codzienne damskie?

Wybierając buty codzienne damskie, najczęściej stajemy przed koniecznością określenia wysokości obcasa.

Wysokie obcasy są szkodliwe nie tylko dla przedniej części stopy, ale także dla środkowej i tylnej części stopy. Problem polega na tym, że kiedy stopa jest praktycznie w pozycji „na palcach”, obciążenie rozkłada się nierównomiernie – niektóre odcinki stopy są przeciążone, inne wręcz przeciwnie. Dodatkowo wysoki obcas całkowicie „wyłącza” funkcję sprężynową stopy. Przy każdym kroku stopa powinna „sprężyć się”, zmiękczając obciążenie. A w szpilkach krok nie jest amortyzowany. Właściwie poszczególne kroki są jak uderzenie w kręgosłup. W rezultacie rozwija się osteochondroza, przepuklina krążków międzykręgowych, która na pierwszy rzut oka objawia się bezprzyczynowym bólem pleców.

Dlatego buty codzienne damskie nie powinny mieć pięty wyższej niż 2-4 centymetry. Oczywiście w razie potrzeby można nosić buty z 12-centymetrowym obcasem, ale takie buty nie powinny być zakładane codziennie. Najlepiej, aby każda para butów miała podpórki łukowe (wbudowane lub klejone), czyli wkładkę lub pół wkładkę. Wkładka jest w pełni zgodna z kształtem podeszwy, a półwkładka znajduje się tylko pod piętą.

Eleganckie buty na co dzień - Jak wybrać rozmiar buta?

Wiele osób uważa, że najważniejsze jest dobranie odpowiedniego rozmiaru. Eleganckie buty na co dzień powinny być nie tylko wygodne, mieć atrakcyjny design, ale też być dopasowane.

Najczęściej spotykane są rozmiary francuskie (35-47) i angielskie (2-12). Najpierw wybierz odpowiedni rozmiar. Jeśli model, który ci się podoba, nie ma połówkowych rozmiarów i musisz wziąć buty trochę na wyrost niż to konieczne, możesz użyć wkładki lub pół wkładki.

Następną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, wybierając eleganckie buty na co dzień, jest „pełność”. Pojęcie „pełności” w butach nie powinno być mylone z szerokością buta. O kompletności butów decyduje obwód w wiązkach, tj. wielkość stopy w najszerszej części. Tak zwana linia wiązki biegnie wokół stopy wzdłuż wystających kości i małego palca. Na podstawie tych parametrów obliczana jest pełnia buta. Międzynarodowo rozpoznawane są grubości od E do I. Najczęściej spotykane to F, G i H. F - dla dość cienkich nóg, F1/2, G - dla średnich, od G1/2, H i więcej - dla pełnych nóg.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz